Najlepsi specjaliści we Wrocławiu
Przyjmujemy prywatnie i na NFZ. Zadzwoń i dowiedz się więcej +71 71 88 600
Najlepsi specjaliści we Wrocławiu
Przyjmujemy prywatnie i na NFZ. Zadzwoń i dowiedz się więcej +71 71 88 600
Zostań częścią zespołu!
Wyślij swoje CV na kontakt@dcg.wroclaw.pl albo zdzwoń pod numer +71 71 88 600
Współpracujemy z firmami
Indywidualne programy dla pracowników, podwykonawstwo medyczne
Zakrojona na szeroką skalę diagnostyka ukierunkowana na wykrywanie najczęściej występujących nowotworów. Wysoka skuteczność i empatyczne podejście do pacjenta.
Pojawianie się zmian nowotworowych zawsze wiąże się z dużym stresem dla pacjenta. Oferujemy diagnostykę chorób nowotworowych, która pozwala na szybkie znalezienie przyczyny, która stoi za daną zmianą oraz wdrożenie odpowiedniego planu leczenia. W DCG wykonasz zarówno biopsje martwiących Cię guzków, jak i badania profilaktyczne, które należy wykonywać regularnie przy genetycznym obciążeniu nowotworowym.
W Centrum Medycznym DCG we Wrocławiu starawiamy na diagnostykę i profilaktykę przy użyciu najnowocześniejszych metod. W ramach chirurgii onkologicznej i późniejszego leczenia zapewniamy wykonanie m.in. następujących zabiegów w przypadku pacjentów z podejrzeniem choroby nowotworowej:
Podczas pierwszej wizyty lekarz onkolog przeprowadzi wywiad lekarski obejmujący objawy chorobowe, historię rodzinną i ewentualnie inne czynniki ryzyka nowotworowego. Jeśli zmiana jest możliwa do zbadania poprzez test palpacyjny, zostanie on wykonany na miejscu. W podobny sposób lekarz zbada również węzły chłonne. Otrzymasz też skierowanie na potrzebne badania laboratoryjne.
Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonej diagnostyki specjalista chirurgii onkologicznej przedstawi możliwą ścieżkę leczenia, która zapewnia pacjentowi największe powodzenie na powrót do zdrowia. W skrajnych przypadkach chirurg onkolog poleci również rozważenie opieki zdrowotnej lub paliatywnej na dalszych etapach rozwoju choroby.
Biopsja cienkoigłowa to stosunkowo mało inwazyjny zabieg wykonywany przed rozpoczęciem leczenia nowotworów różnego rodzaju. Materiał do badań zostaje pobrany przy użyciu nakłucia cienką igłą i przyjmuje formę zawiesiny komórek wraz z płynem międzykomórkowym. Po jej przeprowadzeniu, pobrany materiał trafia do badania, które ma na celu wykryć obecność komórek nowotworowych. Następnie lekarz przyjmujący pacjenta na konsultację wyjaśnia, jaki wynik dało badanie i jak będzie wyglądać dalsze leczenie.
Biopsję cienkoigłową wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, bez stosowania znieczulenia miejscowego. Z tej metody korzysta się w przypadku większości zmian z podejrzeniem nowotworu, zwłaszcza tych o małej średnicy.
W tym przypadku specjalista chirurgii onkologicznej korzysta już z grubszej igły, przy użyciu której jest w stanie pobrać wycinek tkanki lub narządu, które są objęte podejrzeniem nowotworu. Taki materiał może przedstawić więcej informacji o ewentualnym procesie chorobowym, o ile taki występuje.
Na ten zabieg z zakresu chirurgii onkologicznej lekarz onkolog przyjmujący w DCG we Wrocławiu zdecyduje się w przypadku podejrzenia zaawansowanego stadium lub złośliwego charakteru patologicznej zmiany. Dyskomfort pacjenta podczas wykonywania wkłucia jest łagodzony poprzez podanie znieczulenia miejscowego.
Stanowi połączenie diagnostyki i leczenia chirurgicznego, gdyż polega na wycięciu całej podejrzanej zmiany wraz z marginesem zdrowej tkanki. Dzięki temu jest to metoda cechująca się najwyższą skutecznością – chirurg wypreparowuje i usuwa cały guzek, który stoi za objawami odczuwanymi przez pacjenta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest jednocześnie najbardziej inwazyjna i niesie za sobą ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych.
Nasi lekarze poradni onkologicznej mają duże doświadczenie zdobyte poprzez pracę na oddziałach onkologicznych szpitali z województwa dolnośląskiego i nie tylko. Są więc odpowiednio wykwalifikowani, by zająć się szerokim spektrum problemów wymagających pomocy specjalisty chirurgii onkologicznej.
Zasadą, którą kierujemy się wobec wszystkich naszych pacjentów, nie tylko tych w trakcie diagnostyki i leczenia nowotworów, jest empatia. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić pacjentom poczucie swobody i otwartości na każdym etapie konsultacji i badań medycznych. Zadbamy również o to, aby zapewnić Ci komfort w kontekście opieki okołomedycznej, np. podczas umawiania się na kolejne wizyty czy zabiegi, a także płatności. Sprawdź ofertę DCG we Wrocławiu.
Czym zajmuje się onkolog?
Onkolog zajmuje się profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem różnych schorzeń nowotworowych a także stanów przednowotworowych, nowotworów i ich powikłań.
Czy chirurg onkolog usuw zmiany podczas pierwszej wizyty?
Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu konieczna jest wizyta kwalifikacyjna poprzedzająca zabieg.
Co zabrać ze sobą na pierwszą wizytę u onkologa?
Na pierwszą wizytę u onkologa zabierz ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną, przygotuj listę zażywanych leków i suplementów. Warto znać wywiad rodzinny dotyczący chorób.
Czy warto skonsultować się u onkologa, nawet jeśli nie mam objawów?
Konsultacja u onkologa może być cenną okazją do oceny ryzyka chorób nowotworowych oraz uzyskania informacji o profilaktyce i zdrowym stylu życia.
Jakie są możliwości leczenia po konsultacji u onkologa?
Lekarz onkolog zaproponuje odpowiedni plan leczenia w zależności od diagnozy. Może to obejmować chirurgię, chemioterapię, radioterapię, immunoterapię lub terapie celowane.
Czy konsultacja u onkologa to tylko dla pacjentów z podejrzeniem raka?
Nie, onkolog zajmuje się również innymi chorobami układu krwiotwórczego oraz niektórymi schorzeniami immunologicznymi.
Jak mogę się przygotować do wizyty u onkologa?
Przygotuj dokładny opis swoich objawów, historii medycznej i leków, które przyjmujesz. To pomoże lekarzowi zrozumieć Twój stan zdrowia.
Jakie objawy powinny mnie zaniepokoić?
Objawy, takie jak niespodziewana utrata wagi, zmiany w skórze, uporczywe bóle lub obrzęki mogą być sygnałami do skonsultowania się z onkologiem.
Kiedy powinienem skonsultować się z onkologiem?
Jeśli masz obawy dotyczące zdrowia, wykryłeś/aś niepokojące objawy lub masz w rodzinie historię chorób nowotworowych, warto skonsultować się z onkologiem.
Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.
Powstańców Śląskich 48,
53-333 Wrocław
Krynicka 22/1A,
50-555 Wrocław
Dziękujemy!