Najlepsi specjaliści we Wrocławiu
Przyjmujemy prywatnie i na NFZ. Zadzwoń i dowiedz się więcej +71 71 88 600
Najlepsi specjaliści we Wrocławiu
Przyjmujemy prywatnie i na NFZ. Zadzwoń i dowiedz się więcej +71 71 88 600
Zostań częścią zespołu!
Wyślij swoje CV na kontakt@dcg.wroclaw.pl albo zdzwoń pod numer +71 71 88 600
Współpracujemy z firmami
Indywidualne programy dla pracowników, podwykonawstwo medyczne
Dbamy o Ciebie i Twoje przyszłe dziecko przed, w trakcie oraz po ciąży. Prywatnie i na NFZ.
Zapewniamy prowadzenie ciąży zgodne z najnowszymi wytycznymi Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, jak i innych światowych towarzystw naukowych, dzięki czemu mają Państwo gwarancję, że prowadzenie ciąży w DCG oferujemy w oparciu o najwyższe standardy, niezależnie od wyboru lekarza ginekologa. Nasi lekarze prowadzący ciążę i położne cechują się dużą wiedzą oraz ogromnym doświadczeniem, dzięki czemu odpowiedzialnie oferujemy zarówno prowadzenie ciąży prawidłowej jak i powikłanej.
Do naszego Centrum możesz zwrócić się jeszcze na etapie planowania rodziny albo w pierwszych tygodniach ciąży. Opieka lekarza ginekologa w początkowym etapie ciąży jest bardzo ważna dla prawidłowego planowania procesu prowadzenia ciąży. Już na tym etapie lekarz zleca obowiązkowe badania laboratoryjne, wykonuje badanie położnicze i usg ginekologiczne, aby ocenić tydzień ciąży i sprawdzić, czy istnieją czynniki zagrażające ciąży, jak chociażby obecność infekcji pochwy czy występowanie torbieli.
Pierwszy etap ciąży to czas, w którym konieczne jest wykonanie usg ciąży i badań krwi. Lekarz prowadzący ciążę przekażę Tobie wszystkie niezbędne badania do wykonania. Wszystkie badania obowiązkowe, w tym rutynowe badania krwi, wykonasz w naszym punkcie pobrań w DCG. Podczas pierwszej wizyty ginekolog-położnik prowadzący ciążę wykonuje badanie położnicze oraz badanie ultrasonograficzne ciąży (usg ginekologiczne). Częstotliwość wizyt jest zróżnicowana. Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, to wizyty odbywają się raz na trzy – cztery tygodnie. Lekarz może zalecić konsultacje co tydzień, jeżeli ciąża zostanie uznana za zagrożoną przez ginekologa prowadzącego ciążę.
Od 30 tygodnia ciąży wizyty odbywają się co ok. dwa tygodnie, a od 36 tygodnia – co tydzień. Dodatkowo, od 30 tygodnia przy każdej wizycie wykonywane jest badanie KTG. W razie wystąpienia patologii ciąży lub ryzyka poronienia, lekarz może zlecić inny harmonogram wizyt. Częstotliwość wizyt i badania są dostosowane do potrzeb pacjentki oraz do stopnia ewentualnego ryzyka medycznego. Priorytetem lekarza prowadzącego jest bezpieczeństwo, maksymalizacja szansy na prowadzenie ciąży prawidłowej i przyjazna atmosfera, w której przebiegają wizyty.
Pacjentki po porodzie borykające się z nietrzymaniem moczu, nadmierną suchością i luźnością pochwy czy bolesnymi bliznami i zrostami po nacięciu krocza mogą skorzystać z naszej szerokiej oferty zabiegów ginekologii estetycznej, a także konsultacji w zakresie fizjoterapii uroginekologicznej.
Badania USG wykonywane są często już na pierwszej wizycie. Wykonanie badania ginekologicznego wraz z usg ciąży pozwala określić dokładny wiek i przebieg ciąży, stan zdrowia kobiety i jej gotowość do porodu. Lekarz sprawdza, czy nie występuje infekcja pochwowa, czy nie odpływa płyn owodniowy, kontroluje wielkość i napięcie macicy. Podczas kolejnych wizyt lekarz zaleca wykonanie szczegółowych badań analitycznych, tj. wykrywanie cukrzycy ciężarnych i zakażenia toksoplazmozą. Zalecają się też badania bakteriologiczne, takie jak posiew z kanału szyjki oraz posiew w kierunku wykrywania paciorkowca B-hemolizującego.
W trakcie ciąży powinno się wykonać minimum 3 badania prenatalne USG: w pierwszym trymestrze ciąży – między 11 a 13 tygodniem wraz z pobraniem krwi do badań biochemicznych (białka PAPP-aA, beta hCG), między 18. a 20. tygodniem oraz pomiędzy 28. a 32. tygodniem. Badania prenatalne trwają około 20 – 30 minut i wykonywane są na specjalistycznym sprzęcie. Badania prenatalne pozwalają rozpoznać wiele wad budowy płodu i wyznaczyć ryzyka wrodzonych wad genetycznych. Warto zaznaczyć, że badania prenatalne są bardziej szczegółowe od badań USG położniczych. Wykonuje je ginekolog specjalizujący się w tej dziedzinie. Nasi lekarze posiadają specjalny certyfikat FMF (The Fetal Medicine Foundation) i co roku odnawiają uprawnienia.
Paniom, których ciąża ma podwyższone ryzyko wystąpienia wad genetycznych, proponujemy dodatkowe badania inwazyjne, które są wykonywane u nas na miejscu. Do badań inwazyjnych należą: amniopunkcja, biopsja trofoblastu, kordocenteza, fetoskopia. Alternatywą badaniom inwazyjnym są bezpieczne testy genetyczne.
Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.
Powstańców Śląskich 48,
53-333 Wrocław
Krynicka 22/1A,
50-555 Wrocław
Dziękujemy!