• Ładowanie...
  • Godziny otwarcia:
    Pn-Pt 8:00 - 21:00, Sb 8:00-15:00.

    gastrolog Wrocław

    Gastroenterologia

    Diagnozowanie, leczenie i zapobieganie chorobom układu pokarmowego. Skuteczne działanie i znacząca poprawa jakości życia.

    O chorobach układu pokarmowego nie słyszy się na co dzień, bo wiele osób uważa je za wstydliwe. W rzeczywistości, dolegliwości ze strony przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustki i woreczka żółciowego mogą znacząco obniżyć jakość życia pacjenta. Specjaliści z Centrum Medycznego DCG we Wrocławiu zajmują leczeniem większości chorób układu pokarmowego, przynosząc pacjentom od dawna oczekiwaną ulgę.

    Czym zajmuje się gastroenterolog?

    Lekarz gastroenterolog specjalizuje się w chorobach przewodu pokarmowego. W obszarze jego zainteresowań leżą zatem schorzenia dotyczące wszystkich organów wewnętrznych biorących udział w procesie przyjmowania i trawienia pokarmów, jak przełyk, żołądek, jelita, wątroba, trzustka i woreczek żółciowy.

    Specjalista chorób z zakresu gastroenterologii zajmuje się m.in. przewlekłymi chorobami – chorobą wrzodową, refluksem, zespołem jelita drażliwego, celiakią, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i chorobą Leśniowskiego-Crohna. Gastroenterolog specjalizuje się również w schorzeniach wątroby (np. wirusowe zapalenie wątroby, marskość wątroby czy nowotwór) i trzustki (np. zapalenie trzustki lub cukrzyca typu 1).

    Jak wygląda konsultacja gastroenterologiczna?

    Podczas pierwszej konsultacji gastroenterologicznej lekarz przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad. Będzie on dotyczyć w głównej mierze odczuwanych objawów związanych zarówno z bólem, jak i z zaburzeniami rytmu wypróżnień. Przy wielu chorobach przewodu pokarmowego dużo zależy również od stylu życia pacjenta – aktywności fizycznej, stosowanej diety i narażenia na stres. W zależności od konkretnej sytuacji, lekarz gastroenterolog może również przeprowadzić badanie palpacyjne brzucha.

    Diagnostyka z zakresu gastroenterologii – na czym polega?

    Diagnostyka przy chorobach przewodu pokarmowego może odbywać się na wielu polach jednocześnie. Punktem wyjścia będą badania laboratoryjne, np. badanie kału czy badanie krwi. W zobrazowaniu sytuacji mogą również pomóc tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny. Przy ich użyciu lekarz gastroenterolog może m.in. ocenić stan narządów układu pokarmowego. Niekiedy konieczne okazuje się także wykonanie endoskopii i kolonoskopii. W Centrum Medycznym DCG we Wrocławiu wykonasz dużą część badań na miejscu. Jeśli nie będzie to możliwe, specjalista skieruje Cię na nie do szpitala, w którym pracuje na co dzień.

    Kiedy warto zgłosić się do lekarza gastroenterologa?

    Przesłankami do skorzystania z usług lekarza gastroenterologa mogą być różne objawy ze strony układu pokarmowego. Najczęściej jest to ból brzucha umiejscowiony w jego różnych obszarach. Mogą Cię również zaniepokoić takie dolegliwości, jak: zgaga, refluks, trudności w trawieniu, niestrawność, wzdęcia, zmiany w rytmie wypróżnień, utrata masy ciała, krwawienie z przewodu pokarmowego oraz trudności w połykaniu. Regularne wizyty u lekarza gastroenterologa są też konieczne, jeśli pacjent jest obciążony historią rodzinną chorób przewodu pokarmowego.

    Jeśli doświadczasz ból brzucha, zgagę, niestrawność, wzdęcia, umów wizytę u gastrologa

    Poradnia gastroenterologii w DCG we Wrocławiu

    W Centrum Medycznym DCG we Wrocławiu zajmujemy się leczeniem chorób układu pokarmowego o różnym podłożu. Dysponujemy profesjonalną kadrą składającą się ze specjalistów gastroenterologów pracujących na co dzień w renomowanych szpitalach.

    Staramy się zapewnić naszym klientom maksymalny komfort podczas leczenia chorób układu pokarmowego, które same w sobie bywają bardzo nieprzyjemne. Biorąc to pod uwagę, staramy się zapewniać jak najkrótsze terminy oczekiwania na wizytę. Zapoznaj się też z naszymi wygodnymi metodami finansowania leczenia.

    Zapoznaj się z naszym lekarzem

    Lekarz DCG dr n. med. Roman Massopust

    „Regularna diagnostyka w dziedzinie gastrologii dla utrzymania zdrowia i dobrej kondycji naszego przewodu pokarmowego jest niezwykle ważna. Tworząc zdrowy tryb życia, niezależnie od wieku czy aktualnego stanu zdrowia, warto pamiętać o profilaktyce i wczesnym wykrywaniu ewentualnych problemów. Pamiętajmy, że zdrowy żołądek i jelita to fundament naszego ogólnego samopoczucia. W naszym Centrum możecie Państwo liczyć na troskliwą opiekę, profesjonalizm oraz indywidualne podejście do Waszych potrzeb.”

    FAQ dotyczące gastroenterologii
    Jak mogę przygotować się do wizyty u gastrologa?
    Ukryj odpowiedź Pokaż odpowiedź
    Przygotuj listę objawów i pytań, dotyczących Twojego stanu zdrowia. Jeśli masz wyniki wcześniejszych badań lub konsultacji, przynieś je ze sobą.
    Jakie są najczęstsze choroby układu pokarmowego?
    Ukryj odpowiedź Pokaż odpowiedź
    Najczęstsze choroby gastroenterologiczne to np. choroba wrzodowa, choroba refluksowa przełyku, zespół jelita drażliwego, celiakia, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, żółciowe kamica i zapalenie trzustki.
    Jak często powinienem odwiedzać gastrologa?
    Ukryj odpowiedź Pokaż odpowiedź
    Częstotliwość wizyt u gastrologa zależy od indywidualnego przypadku i diagnozy. W przypadku chorób przewlekłych, takich jak choroba wrzodowa czy choroba Leśniowskiego-Crohna, mogą być wymagane regularne kontrole i konsultacje. Jeśli wystąpią nowe lub nasilające się objawy, zaleca się jak najszybszą wizytę u gastrologa.
    Czy dieta ma duże znaczenie w przypadku problemów gastroenterologicznych?
    Ukryj odpowiedź Pokaż odpowiedź
    Tak, dieta odgrywa istotną rolę w leczeniu i zarządzaniu schorzeniami gastroenterologicznymi. W zależności od diagnozy, lekarz może zalecić dostosowanie diety, takie jak unikanie pewnych pokarmów lub zmiana sposobu przygotowywania posiłków. W niektórych przypadkach konieczne jest również stosowanie specjalnej diety, takiej jak dieta niskoresztkowa, bezglutenowa lub niskofodmapowa.

    Kontakt z DCG

    Umów wizytę już teraz

    Masz pytania? Wątpliwości? Zadzwoń do nas w godzinach pracy lub napisz do nas wiadomość.

    Wiadomość
    Napisz do Nas

    Lokalizacja kliniki

    1.
    Centrum DCG Powstańców

    Powstańców Śląskich 48,
    53-333 Wrocław

    2.
    Centrum DCG Krynicka

    Krynicka 22/1A,
    50-555 Wrocław

    Umów wizytę już teraz

    Napisz do nas